Naszym celem nadrzędnym jest zapewnienie pacjentom najlepszej opieki medycznej.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą usług medycznych.

Realizujemy świadczenia w ramach umowy z NFZ

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „PIELG-MED” oferuje Państwu kompleksowy zakres usług z zakresu rehabilitacji.

Rehabilitacja to kompleksowe działanie, polegające na przywróceniu choremu odpowiedniego poziomu sprawności fizycznej dla jego grupy wiekowej. Podchodzimy do pacjenta indywidualnie i razem z nim wyznaczamy cel, który chce osiągnąć.

Rehabilitacja wykorzystuje w szczególności takie instrumenty jak kinezyterapia, fizykoterapia oraz masaż.

Kinezyterapia
Kinezyterapia jest jedną z metod fizjoterapii i polega na leczeniu ruchem. Nazywa się ją także gimnastyką leczniczą lub ćwiczeniami usprawniającymi. Podstawowym narzędziem jest tu ruch oraz ćwiczenia gimnastyczne, które wpływają na usprawnienie pracy organizmu. Kinezyterapia stosowana jest jako podstawowa i jedyna forma leczenia np. przy wadach postawy, bólach kręgosłupa, w chorobach reumatoidalnych, w czasie ciąży jako przygotowanie do porodu. Fizjoterapeuta dobiera pacjentowi ćwiczenia, w efekcie których pacjent odczuwa zwiększenie siły mięśniowej, zmniejszenie bólu, podwyższenie lub obniżenie ciśnienia krwi.

Fizykoterapia
Polega na wykorzystaniu różnych form energii w tym pola magnetycznego, promieniowania widzialnego i podczerwonego, fali ultradźwiękowej oraz prądu elektrycznego. Celem zabiegów jest zmniejszenie dolegliwości bólowych i stanu zapalnego w obrębie tkanek miękkich oraz przygotowanie pacjenta do dalszych zabiegów kinezyterapeutycznych.

Masaż
Wykorzystuje różne techniki w celu oddziaływania na tkanki miękkie. W zależności od zastosowanej procedury można uzyskać: rozluźnienie mięśni, zmniejszenie napięcia układu nerwowego, przekrwienie tkanek, zwiększenie siły mięśniowej, redukcje tkanki tłuszczowej, zmniejszenie cellulitu.

Rehabilitacja domowa w NZOZ „PIELG-MED”
W ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia w naszej placówce realizowana jest rehabilitacja
w domu pacjenta w wymiarze do 80 zabiegów w roku kalendarzowym dla jednego świadczeniobiorcy.